ip connect

 

XVI Konferencja „Telekomunikacja i Informatyka na Kolei”

W piątek zakończyła się konferencja organizowana przez Polską Izbę Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, której w tym roku tematem przewodnim była: Telekomunikacja i informatyka na kolei.
W konferencji udział wzięło wiele firm oraz instytucji oferujących rozwiązania dedykowane dla przewoźników oraz firm obsługujących branżę kolejową. 3-dniowe obrady (14-16 marca) poświęcone były zagadnieniom obejmującym aspekty związane z ogólnym bezpieczeństwem, zarówno systemów informatycznych, jak również użytkowników.

Dzięki obecności przewoźników krajowych (spółek Grupy PKP) oraz kolei samorządowych, grono uczestników mogło zapoznać się z rozwiązaniami stosowanymi przez operatorów. Przedstawiciele Zarządów tych przedsiębiorstw przedstawili również plany inwestycyjne na najbliższe lata oraz zaprezentowali kierunki rozwoju, zbieżne z trendami światowymi.

IP Connect wspólnie z Partnerem, Funkwerk Systems GmbH na wystawie towarzyszącej konferencji oraz podczas prelekcji zaprezentował nowy model radiotelefonu kabinowego MESA26. Jest to rozwiązanie, które wpisuje się w najbliższą przyszłość kolei w Polsce. MESA26 to profesjonalny, a zarazem uniwersalny terminal radiowy przeznaczony dla pojazdów szynowych. Dzięki modułowej budowie umożliwia komunikację nie tylko w systemach analogowych VHF lub UHF, ale także w systemie cyfrowym GSM-R, który w najbliższych latach stanie się standardem obowiązującym na liniach kolejowych w Polsce. Funkwerk to wiodący lider sektora radia kabinowego, a jego produkty zyskały uznanie na całym świecie. Świadczy o tym ponad 45 tysięcy terminali jeżdżących obecnie w pociągach przewoźników na czterech kontynentach. Dzięki daleko zaawansowanemu procesowi związanemu z dopuszczeniem przez UTK radiotelefonu MESA 26 do eksploatacji na terenie Polski, w najbliższym czasie terminal pojawi się w ofercie IP Connect.

IP Connect Sp. z o.o.
44-207 Rybnik
ul. Lipowa 17
tel. +48 32 42 95 150
fax +48 32 42 95 152

NIP: 6422574376
REGON: 276123823
Sąd Rejonowy w Gliwicach
X Wydział Gospodarczy
KRS numer 0000099260
   Kapitał zakładowy: 55 000,00 zł

  

Projekt i realizacja: e-graficy.pl